Kapalı
 • EURO 6.62
 • DOLAR 6.09

Binlerce öğrenci stadyumda aynı kitap okudu

Eğitim - 27 Nisan 2018 16:34 A A

Silopi ilçesinde, binlerce öğrenci şehir stadyumunda oturup, aynı anda kitap okudu.

Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş da etkinliğe katılarak öğrencilerle birlikte çimlerin üzerinde kitap okudu. Etkinliğe katılan öğrenciler Silopi'nin çatışmalarla anılmaması gerektiğini belirterek, huzur içinde kitap okumanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Sürekli maç izlemeye gelen taraftarlarla dolan tribünler bu defa sadece kitap okuyan öğrenciler ile doldu.

Kaymakam Işıktaş etkinlikte öğrenciler ile yakından ilgilenerek kitap okumanın faydalarını anlattı. Işıktaş, daha sonra eline kitap alarak öğrenciler ile kitap okuma etkinliğine katıldı.

Faydalı bir etkinlik olduğunu belirten Kaymakam Sezer Işıktaş, gazetecilere yaptığı açıklama da 6 bin öğrencinin ilçe stadından aynı an da kitaplarını getirerek okuduklarını ve çok güzel bir etkinlik olduğunu söyledi. Işıktaş; “6 bin kişinin aynı an da kitap okuması biraz zor ama çocuklara kitap okumayı sevdirmek için başlayış açısından önemlidir. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 ‘Amacım Okuma Bilicini Arttırmak’

Kitap okuma projesinin mimarı Sudenaz Onuk ileriki zamanlar da daha da güzel olacağını belirterek; “Tüm Silopi halkının kitap okumaya davet etmek istiyorum. Davet eğitimde de insanların kitap okuma heyecanı bilinci ve kelimeleri doğru çıkarma hususunda daha çok yükselecektir.”dedi.

Bu tür projelerin desteklenmesi ve devamlılığın olması şart olduğunu vurgulayan velilerden Nimet Denli, sürekli destek olacaklarını söyledi.

Mehmet Akif Ersoy da 3 yıldır öğretmenlik yapan Hümeyra Çelik de büyük eksikliğin olduğunu ve çocuklara sosyal anlamda farkındalık kazandırmanın etkisinin olduğunu belirtti.

Öğrenciler ilçe stadında ‘OKU’ koreografisini yaparak kitap okudular.

 

Eğitim - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABERLER

 • 01
  Şırnak Valisi Pehlivan Cizre’de taziye ziyaretinde bulundu
  Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Cizre ilçesinde personelin ikna çabalarına rağmen Kaymakamlık binasında intihar eden zihinsel ve işitme engelli Nezir Kılıç’ın ailesini ziyaret etti. Vali Pehlivan, önceki gün Kaymakamlık binasının 4. katındaki koridor penceresinden ikna çabalarına rağmen atlayan ve ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamayan yüzde 76 zihinsel ve işitme engelli olduğu belirlenen Kılıç’ın […]
 • 02
  Kavga eden keçilerin boynuzuna hortum taktı
  Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bir çiftçi, birbirlerini boynuzlayarak yaralayan keçilerine ilginç bir çözüm buldu. Hayvanlarını bir bir yakalayan çiftçi, boynuzlarına hortum takarak yaralanmalarının önüne geçti. Beytüşşebap ilçesinde çetin geçen kış aylarından dolayı 4 ay boyunca ahırlarda bekletilen keçilerin kavgası çiftçileri ilginç bir yöntem bulmasına neden oldu. Çiftçi, birbirlerini boynuzlayarak yaralanmalarına neden olan hayvanlarını bir bir yakalayıp […]
 • 03
  Şırnak-Beytüşşebap yoluna kaya parçası düştü
  Şırnak-Beytüşşebap karayoluna dev kaya parçası düştü. Bir süre araç trafiğine kapanan yol, ekiplerin temizleme çalışması sonucu tekrar ulaşıma açıldı. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kaşarası köyü yoluna aşırı yağışlar sonucunda dev kaya düştü. Uzun süre kapalı olan yol, karayolları ekiplerinin temizleme çalışması sonucu tekrar ulaşıma açıldı.  
 • 04
  Silopi Adliyesi’ne bombalı saldırı hazırlığına 7 tutuklama
  Şırnak’ın Silopi Adliyesi’ne bombalı saldırı hazırlığındayken yakalanan adliyede yazı işleri müdürü olan Bayar Çevrim’in de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı. 4 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Silopi Cumhuriyet Başsavcısı’nı 8 Şubat günü telefonla arayan bir kişi, adliyede yazı işleri müdürü olarak görev yapan Bayar Çevrim’in adliye binasına bomba düzeneği yerleştirdiği ihbarında bulundu. Savcılık talimatıyla […]
 • 05
  Silopi’de 11 Şüpheli Mahkemeye Çıkarıldı
  Silopi Adliyesi’ne bombalı saldırı hazırlığı olayında gözaltına alınan 11 kişi emniyetteki işlemleri bittikten sonra Silopi Adalet Sarayı’nda mahkemeye çıkarıldı. Şırnak’ın Silopi Adliyesinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan B.Ç.,’nin adliye binasına bombalı saldırı hazırlığı yaptığı olayıyla ilgili devam eden soruşturmada gözaltına alınların 11 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarıldı. Alınan bilgiye göre Silopi Cumhuriyet Başsavcılığınca […]