Dolar : Alış : 5.9334 / Satış : 5.9441
Euro : Alış : 6.5369 / Satış : 6.5487
HAVA DURUMU
hava durumu

Sirnak8°CÇok Bulutlu

- CUDİ'NİN SESİ HABER SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

SON DAKİKA

Facebook: Kullanıcı bilgilerini koruyamadık

17 Nisan 2018 - 404 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya Bülteni»Facebook: Kullanıcı bilgilerini koruyamadık
Facebook: Kullanıcı bilgilerini koruyamadık

 

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, şirketinin yalan haber, seçimlere dış müdahale, nefret söylemi ve veri gizliliği de dahil sosyal medyanın kötüye kullanılmasını engellemek için yeterince çaba göstermediğini kabul etti.

Facebook'un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mark Zuckerberg, kullanıcı bilgilerinin izinsiz paylaşılmasına ilişkin ABD Kongresinde ifade verdi.

Zuckerberg, Kongrede senatörlerin sorularını yanıtlamaya geçmeden önce verilerin izinsiz paylaşılmasında kişisel sorumluluğunu kabul etti, özür diledi.

Facebook'un sorumluluklarını net şekilde tanımlamadığı ve bu durumun istismar edilmesine izin verdiği için "büyük bir hata" yaptığını söyleyen Zuckerberg, şirketinin yalan haber, seçimlere dış müdahale, nefret söylemi ve veri gizliliği de dahil sosyal medyanın kötüye kullanılmasını engellemek için yeterince çaba göstermediğini kabul etti.

Veri skandalı, Facebook'un 87 milyon kullanıcının verilerini Cambridge Analytica adlı siyasi danışmanlık şirketiyle izinsiz paylaşması üzerine ortaya çıkmıştı. Bu verilerin ABD Başkanı Donald Trump'ı iki yıl önceki seçimlerde desteklemek için kullanıldığı öne sürülüyor.

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
TemaFabrika