15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÖSO Birlikleri, Münbiç’teki Cephe Hatlarına Sevk Edildi

FİRMA DETAYLARI

ABD'nin Suriye'den çekilme kararının ardından olası bir Münbiç operasyonunda TSK'ya destek verecek olan Özgür Suriye Ordusu, Fırat Kalkanı Harekatı'yla terörden arındırılan bölgelerdeki cephe hatlarına mevzilendi.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Fırat Kalkanı Harekatı'yla terörden arındırılan bölgelerdeki cephe hatlarına birliklerini gönderdi. ÖSO, PKK ve Esad birliklerinin olduğu sınır hattına mevzilendi. ÖSO, olası bir Münbiç operasyonunda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) destek verecek.

PKK VE ESAD'LA KARŞI KARŞIYA

ÖSO bileşenlerinden Hamza Tümeni, eğitimini tamamlayan unsurlarını, ağır silahlı arazi ve zırhlı araçlarıyla, terör örgütü YPG/PKK ile Beşşar Esed rejimi güçleriyle olan sınır hatlarına yönlendirdi.

TÜRKİYE'NİN İŞİNE YARAYACAK

YPG/PKK işgalindeki Münbiç bölgesine sevk edilen kuvvetlerin Türkiye'nin Münbiç'e yapması muhtemel operasyonda önemli görevler üstleneceği öğrenildi.

BİNBAŞI EBU YEZEN: BİRLİKLERİMİZ YOLA ÇIKTI

Sevkiyata ilişkin açıklama yapan birlik komutanlarından Binbaşı Ebu Yezen, "Birliklerimiz, terör örgütlerinin işgal ettiği bölgelerin temas hatlarına doğru yola çıktı." dedi.

"MÜNBİÇ'İ ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURACAĞIZ"

Münbiç'te hayatlarını devam ettiren sivillerin YPG/PKK'nın konuşlandığı noktalardan uzak durmaları gerektiğini belirten Ebu Yezen, "Örgüt üyelerini Münbiç'ten temizleyerek Münbiç'i özgürlüğüne kavuşturacağız." açıklamasında bulundu.

ABD ORDUSU SURİYE'DEN ÇEKİLECEK

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada DEAŞ'ın büyük oranda yenilgiye uğratıldığını ve bu nedenle Suriye'den çekilme kararı aldıklarını açıklamıştır. ABD'nin 60-100 içinde Suriye'den çekilmesi bekleniyor.

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.