15° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Silopi’de işçiler gece çalışıyor

FİRMA DETAYLARI

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki bir tekstil firması, oruçlu olan personellerine kolaylık sağlamak için iş yerinde gece vardiyası başlattı.

Oruç ve sıcaklık nedeniyle birçok sektörde işçiler, işlerini iftardan sonra yapıyor. 35 derece sıcaklığı bulan Silopi’de, 200’ü aşkın kişiye istihdam sağlanılan giyim üretim firması, oruç tutan çalışanlara kolaylık sağlanması için mesai saatlerinde değişikliğe gidildi. Daha önce 08.00-17.00 olarak uygulanan mesai saatleri, Ramazan ayı dolayısıyla 21.30-06.30 olarak yeniden düzenledi. İftarın ardından gelen işçiler, sabaha kadar çalışıyor.

Firma temsilcilerinden Fatma Yıldız, işçilerin ibadetini de gözeterek çalışanlara kolaylık sağlamak için mesaiyi geceye aldıklarını söyledi.  Yıldız, İlçede hava sıcaklığının gündüz 35 dereceyi aşması dolayısıyla zorlanan işçilerin talebi üzerine yapılan değişikliğin üretimi artırdığını kaydetti.

İşçilerden Züleyha Oğrak, oruç halde çalışırken zorlandıklarını belirterek, yapılan yeni uygulamadan memnun olduklarını ifade etti.

Dilan Sunlug ise, yeni düzenleme ile daha verimli çalıştıklarını dile getirerek, kolaylığı sağlayan firma yetkililerine teşekkür etti.

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.