Kapalı
 • EURO 6.62
 • DOLAR 6.09

Hakem Suat Arslanboğa Cizre’de öğrencilerle buluştu

Foto Galeri - 26 Nisan 2018 15:49 A A

Süper Lig hakemlerinden Suat Arslanboğa, Şırnak’ın Cizre ilçesinde belediyenin düzenlemiş olduğu ’Söyleşi’ etkinliği programında öğrencilerle bir araya geldi.

Süper Lig maçlarını yöneten 22 orta hakemden biri olan Suat Arslanboğa, Cizre Belediyesi’nin öğrencilere yönelik Hükümet Konağında düzenlemiş olduğu etkinliğe katıldı. Cizre Belediye Başkanlığının daveti üzerine ilçede halı saha futbol turnuvasının final maçını başarılı bir şekilde yöneten tecrübeli süper lig hakemi Suat Arslanboğa, öğrencilere yönelik düzenlenen programda hakemlik mesleğini anlattı.

Hükümet konağında düzenlenen programda salonu dolduran öğrencilere hitaben konuşan Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan, "Hem kaymakamlık hem de belediye başkanlığı görevini yaptığını söyledi. Bir yandan hizmetlerimizi sürdürürken bir yandan da Cizrelilere sosyal, kültürel, bilimsel, sportif anlamda faaliyetler yapıyoruz. Bu anlamda belediyemizin düzenlemiş olduğu bir futbol turnuvasını nihayetlendirdik. Açıkçası benim de beklemediğim bir kalabalık ve seyirci tablosu gördüm ve bundan da memnun oldum. Çünkü bizler yönetici olarak şunu bekliyoruz; acaba bu faaliyetin bir dönüşümü, dönümü oluyor mu? Bunu da o kalabalık kitle ile, rağbetle, ilgiyle, alaka ile anlayabiliyoruz. Bence bu futbol turnuvasından da başarılı bir sonuç aldık diye biliyoruz. O turnuvanın daha da güzel olabilmesi için biz final maçımıza bir süper lig hakemini Türkiye’de Süper Lig maçlarını yöneten 22 hakemden biri olan Suat Arslanboğa’yı sizlerle buluşturmak istedik. Onun bilgi ve görgülerini, size anlatması, sizlerde bir rol model olarak onu almanız önemlidir diye düşündüm” dedi.

Bu tür etkinliklerin kendileri içinde bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Arıcan, "Sürekli televizyonlarda ve haber programlarında gördüğümüz bir insanı karşımızda görmek güzel bir duygu diye düşünüyorum. Bu anlamda yapmış olduğumuz davete icabet ettikleri için Süper Lig hakemimiz değerli hocamız Suat Arslanboğa’ya teşekkür eder, görevinde üstün başarılar dilerim" diye konuştu.

Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerle söyleşi yapan Süper Lig hakemi Suat Arslaboğa, hayatını, hakemlik mesleğini, nasıl hakem olunur, hakemlik mesleğinin zorlukları ve görgü kuralları, hakemlik ve insanların hakemlere bakış açısı, futbol sahalarında yaşanan saha olayları, hakemlik mesleğinin güzel ve faydalı yönleri hakkında öğrencilere geniş bir biçimde bilgi verdi. Etkinlik sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Arslanboğa, öğrencilerin göstermiş olduğu ilgiden dolayı hem mutlu olduğunu hem de sorulan sorulardan büyük bir keyif aldığını söyledi.

Suat Arslanboğa’ya program sonunda Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Foto Galeri - 15:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABERLER

 • 01
  Şırnak Valisi Pehlivan Cizre’de taziye ziyaretinde bulundu
  Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Cizre ilçesinde personelin ikna çabalarına rağmen Kaymakamlık binasında intihar eden zihinsel ve işitme engelli Nezir Kılıç’ın ailesini ziyaret etti. Vali Pehlivan, önceki gün Kaymakamlık binasının 4. katındaki koridor penceresinden ikna çabalarına rağmen atlayan ve ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamayan yüzde 76 zihinsel ve işitme engelli olduğu belirlenen Kılıç’ın […]
 • 02
  Kavga eden keçilerin boynuzuna hortum taktı
  Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bir çiftçi, birbirlerini boynuzlayarak yaralayan keçilerine ilginç bir çözüm buldu. Hayvanlarını bir bir yakalayan çiftçi, boynuzlarına hortum takarak yaralanmalarının önüne geçti. Beytüşşebap ilçesinde çetin geçen kış aylarından dolayı 4 ay boyunca ahırlarda bekletilen keçilerin kavgası çiftçileri ilginç bir yöntem bulmasına neden oldu. Çiftçi, birbirlerini boynuzlayarak yaralanmalarına neden olan hayvanlarını bir bir yakalayıp […]
 • 03
  Şırnak-Beytüşşebap yoluna kaya parçası düştü
  Şırnak-Beytüşşebap karayoluna dev kaya parçası düştü. Bir süre araç trafiğine kapanan yol, ekiplerin temizleme çalışması sonucu tekrar ulaşıma açıldı. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kaşarası köyü yoluna aşırı yağışlar sonucunda dev kaya düştü. Uzun süre kapalı olan yol, karayolları ekiplerinin temizleme çalışması sonucu tekrar ulaşıma açıldı.  
 • 04
  Silopi Adliyesi’ne bombalı saldırı hazırlığına 7 tutuklama
  Şırnak’ın Silopi Adliyesi’ne bombalı saldırı hazırlığındayken yakalanan adliyede yazı işleri müdürü olan Bayar Çevrim’in de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı. 4 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Silopi Cumhuriyet Başsavcısı’nı 8 Şubat günü telefonla arayan bir kişi, adliyede yazı işleri müdürü olarak görev yapan Bayar Çevrim’in adliye binasına bomba düzeneği yerleştirdiği ihbarında bulundu. Savcılık talimatıyla […]
 • 05
  Silopi’de 11 Şüpheli Mahkemeye Çıkarıldı
  Silopi Adliyesi’ne bombalı saldırı hazırlığı olayında gözaltına alınan 11 kişi emniyetteki işlemleri bittikten sonra Silopi Adalet Sarayı’nda mahkemeye çıkarıldı. Şırnak’ın Silopi Adliyesinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan B.Ç.,’nin adliye binasına bombalı saldırı hazırlığı yaptığı olayıyla ilgili devam eden soruşturmada gözaltına alınların 11 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarıldı. Alınan bilgiye göre Silopi Cumhuriyet Başsavcılığınca […]