Dolar : Alış : 6.0581 / Satış : 6.0690
Euro : Alış : 6.5428 / Satış : 6.5546
HAVA DURUMU
hava durumu

Sirnak11°CYağışlı

- CUDİ'NİN SESİ HABER SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

SON DAKİKA

Hilal öğretmen Silopi Köy Okuluna Çalıkuşu Oldu

30 Ocak 2020 - 139 kez okunmuş
Ana Sayfa » Bölge Haberleri»Hilal öğretmen Silopi Köy Okuluna Çalıkuşu Oldu
Hilal öğretmen Silopi Köy Okuluna Çalıkuşu Oldu

Silopi ilçesine bağlı Kavallı köyünde görev yapan okul Müdürü Hilal Babahan, köy okulu öğrencilerinin umudu oldu.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde yaklaşık 5 yıldır görev yapan Hilal Babahan,  köy okulu öğrencilerinin daha ferah bir ortamda ders işlemeleri için, sömestri tatilinde okulun bakım onarımını yaparak boya badana yaptı. Silopi Kavallı ilkokulunda okul müdürlüğü yapan Hilal Babahan, buraya atandığı günden beridir birçok faaliyet yürüterek köy okulu öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağladı. Öğrencilere eğitimi sevdirebilmek adına sürekli etkinlikler yapan Babahan, son olarak sömestri tatilinde memleketi Bitlis’e gitmeyerek okulun iç ve dış duvarlarını boya ve badana yaptı.

‘Köy Çocukları Okusun Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında İş adamları Sinan Özbilgi, Şenol ve Özbek Şahin kardeşlerden destek alarak köy okulunu bakım ve onarımlarını yapan Hilal Babahan amacının öğrencilerin ikinci dönemde eğitim hayatına farklı bir ortamda başlamaları olduğunu söyledi.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinden Şırnak’ın Silopi ilçesine gelerek, sınırın sıfır noktasında tek amacının eğitime katkı olduğunu belirten Hilal Babahan, öğretmenlik mesleğinin gönüllülük esasına bağlı olduğunu, işini severek yaptığını söyledi.

‘Her Öğretmen Bir Çalıkuşudur’

KPSS’den yüksek bir puan almasına rağmen Silopi ilçesindeki köy okuluna tayinini istediğini belirten Kavallı  İlkokulu Müdürü Hilal Babahan, eğitimin kalkınması adına nerede olursa olsun görev yapmak gerektiğini söyledi.

Hilal Babahan şunları dedi:

” Her öğretmen bir çalıkuşudur. Bende Doğuluyum. Eğitim aşamasında ailemden sonuna kadar destek aldım. Köy okulunu seçmemdeki ana neden minik yüreklerin kalbine dokunmaktı. Onlara bir nebze olsun katkı sağlamaktır. Onların yürekleri çok temizdir. Bu yüzden ilk olarak onların temiz ve refah ortamda eğitim almak olduklarını kendime hedef yaptım. Gerek kaymakamlık, gerek Milli Eğitim Müdürlüğümüz, gerek sosyal medya ve gerek bölgedeki iş adamlarımız olsun birebir iletişim kurarak okulumuzun eksikliklerini gidermeye çalıştım. Büyük oranda çalışmalarımız bitti. Şu an sömestri tatili ve ben memleketime gitmeyerek okulun boya ve badana işlerini takip ediyorum. Öğrencilerime sürpriz yapmanın heyecanını yaşıyorum. Tayin hakkım dolmasına rağmen burada kalacağım. Buradaki öğrencilerime daha katacağım çok şey var.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
TemaFabrika