17° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Koronavirüs Kursuna Engel Oldu Ama Hafız Olmasına Engel Olamadı

Bölge Haberleri - 15 Haziran 2020 12:46 A A

Silopi ilçesinde İmam Hatip Ortaokulunda okuyan 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Kunur hafızlık eğitimine Covid 19 dolayı ara vermek zorunda kaldı, uzaktan eğitim ile hafızlık eğitimini tamamladı.

Silopi İlçe Müftülüğü ile Silopi İmam Hatip Ortaokulu tarafından yürütülen ortak proje kapsamında Silopi Hz. Nuh Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda yaklaşık bir buçuk yıldır hafızlık eğitimi alan Hüseyin Kunur, , Covid 19 mücadele tedbirleri kapsamında evinde kalarak uzaktan eğitim programı ile hafızlık eğitimini bitirdi.

Hz. Nuh Yatılı Erkek Kur’an Kursu eğitmenleri Said Tuncer ile Tamer Alioğlu’nu her gün görüntülü arayarak eğitim alan Kunur, evde kaldığı 3 aylık süre zarfında hafızlık eğitiminin tamamını bitirdi.

Kovid-19 ile mücadele kapsamında okullarda eğitime ara verilmesi nedeniyle öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için Silopi İlçe Müftülüğü’nce uzaktan hafızlık eğitim programı başlatıldı. Silopi Hz. Nuh Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda sisteme kayıtlı 50 öğrenci evlerinde uzaktan eğitim aldı, Kur’an-ı Kerim’de ezberledikleri cüzleri hocalarına WhatsApp üzerinden okudu. 50 öğrenciden 15 yaşındaki Hüseyin Kunur hafızlık eğitimini uzaktan tamamladı.

‘Allah Herkese Nasip Etsin’

Hüseyin Kunur, Silopi Hz. Nuh Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda başlatılan uzaktan eğitim sayesinde 3 ayda hafızlığını tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek şöyle konuştu: “İmam Hatip Ortaokulunda 8. Sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Silopi Hz. Nuh Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık yapıyorum. Koronavirüs salgını nedeni ile kurslarımız kapandı ve evde kaldık. Bu süre zarfında hafızlık eğitimimi uzaktan eğitim alarak bitirdim. Bütün herkes hafız olabilir. Hocalarıma teşekkür ediyorum.”dedi.

Koronavirüs Kursuna Engel Oldu Ama Hafız Olmasına Engel Olamadı

Hüseyin Kunur, evinde kalarak uzaktan eğitim programı ile hafızlık eğitimini bitirdi.

Silopi Hz. Nuh Yatılı Erkek Kur’an Kursu Eğitmeni Said Tuncer, İlçe Müftülüğü ile İmam Hatip Ortaokulu arasında imzalanan protokol çerçevesinde bizler hafızlık eğitimine elbiseli olan öğrencilerimizi alarak hafızlık eğitimi verdiklerini ve bu kapsam da şu ana kadar 50 öğrencinin hem hafızlık, hem de Arapça dil eğitimi aldığını belirtti.

Koronavirüs nedeniyle kurslarının kapanmasını gerekçe gösteren Tuncer, bu süreçten sonra öğrencilere online eğitim verdiklerini, öğrenciler ile iletişim kurarak ders tekrarı yaptıklarını söyledi.

Said Tuncer Online Eğitim Verdiklerini Söyledi.

Said Tuncer şunları dedi:

“bu süreçte Hüseyin kardeşimiz hafızlığını çok şükür bitirdi ve bunu başardı. Biz buradan ailesine teşekkür ediyoruz ilgilendikleri için. Diğer kardeşlerimizin de özellikler İmam Hatip Ortaokulunda okuyan kardeşlerimizin hem okuma hem de kurslarımıza gelerek hafızlık eğitimini alıp hafız olmaya davet ediyoruz.”

Tamer Alioğlu “hafızlık belgesini alınması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”dedi.

Silopi Hz. Nuh Yatılı Erkek Kur’an Kursu Eğitmeni Tamer Alioğlu da hafızlık eğitimini uzaktan eğitim programı ile tamamlayan Hüseyin Kunur’u ziyaret ettiklerini belirterek; ” Bu süreçte öğrencimizle telefonla görüntülü arayarak iletişim kurup hafızlığını bitirmesini sağladık. Bundan sonraki süreçte öğrencilerimizi hafızlık sınavları hazırlayıp hafızlık belgesini alınması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”dedi.

İlgili Haberler
Bölge Haberleri - 12:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABERLER

 • 01
  Çatışmalarla anılan Namaz Dağı’nda yamaç paraşütü Türkiye finali keyfi
  Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğiyle yıllarca çatışma ve şiddet olaylarının yaşandığı Namaz Dağı’nda güvenliğin sağlanmasının ardından yamaç paraşütünde final heyecanı başladı. Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası’nın finali, 33 sporcunun ilk resmi uçuşları 1950 rakımlı Namaz Dağı’nda başladı. Şırnak Namaz Dağı’nda düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası finaline, […]
 • 02
  Yer fıstığı üretimindeki rekor artış Şırnaklı üreticinin yüzünü güldürdü
  – Şırnak’ın Silopi ilçesinde yer fıstığı rekoltesinin 20 bin tona çıkmasıyla kent, bu alanda ilk üç ilden biri haline geldi – İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Osmanoğlu:  – “Tarım ve Orman Bakanımız daima çiftçilerimizin yanında. Çiftçimiz ve bölgemizin kazanması için gereken tüm girişimleri yapıyor” Şırnak’ın Silopi ilçesinde, üretim alanı 30 bin dekardan 60 bin […]
 • 03
  Silopi Kaymakamı Kuruca’dan kan bağışı
  Şırnak’ın Silopi ilçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Kızılay’a 18’inci kez kan bağışında bulundu. Türk Kızılay’ın Silopi ilçesinde kurduğu kan bağışı TIR’ın ziyaret eden Kaymakam Can Kazım Kuruca, kan bağışında bulundu. Kızılay’a 9’uncu kan bağışı yaptığını söyleyen Kaymakam Kurucu, “Türk Kızılayı dünyanın neresinde ihtiyaç sahibi insanlar varsa neresinde bir mazlum varsa onun yanında oluyor. Dünyanın her […]
 • 04
  Yardım Eli Derneğinden Silopi’de Yetimlere Giysi Yardımı
  Yardım Eli Derneği Şırnak İl Temsilciliğince Silopi’de yardıma muhtaç yetim çocuklara bayramlık giysi dağıtıldı. Yardım Eli Derneği Şırnak İl temsilciliğince Şırnak ve ilçelerinde daha önce tespit edilen 120 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa giysi yardımı yapıldı. Yapılan yardım hakkında bilgi veren Yardım Eli Derneği Şırnak il Temsilcisi Salih Babrak, dernek genel merkezince gönderilen yardımları teslim […]
 • 05
  LGS Şırnak İl Birincisi Silopi Bahçeşehir Koleji’nden Çıktı
  Şırnak’ın Silopi ilçesinde LGS sınavına giren Nurcan Tüngür 482,3 puan alarak il birincisi oldu. 20 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 482,3 puan alan Silopi Bahçeşehir koleji öğrencisi Nurcan Tüngür büyük bir başarı elde ederek Şırnak İl birincisi oldu. Kendisini başarıya götüren nedeni açıklayan Nurcan Tüngür, “geçen sene LGS’de iller arası sıralamada Şırnak sonuncuydu […]