Dolar : Alış : 6.0581 / Satış : 6.0690
Euro : Alış : 6.5428 / Satış : 6.5546
HAVA DURUMU
hava durumu

Sirnak11°CYağışlı

- CUDİ'NİN SESİ HABER SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

SON DAKİKA

Öğrencileri Kırmızı Halı Sererek Karşıladı

07 Ekim 2019 - 246 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Öğrencileri Kırmızı Halı Sererek Karşıladı
Öğrencileri Kırmızı Halı Sererek Karşıladı

Silopi Mehmet Akif Ersoy İlk Okul Müdürü Nurettin Kaden, farkındalık yaratmak adına öğrencileri sabah okula gelirken kırmızı halı serip, şekerleme ikram ederek karşıladı.

Okula gelen öğrenciler gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Silopi Mehmet Akif Ersoy İlk Okulu bahçe giriş kapısına kırmızı halı seren Okul Müdürü Nurettin Kaden, sabah okula gelen öğrencilerini giriş kapısında karşıladı. Öğrencilere şekerleme ve kolonya ikramında bulunan müdür Kaden, her gelen öğrenciye günaydın diyerek iyi dersler dileklerinde bulundu. Öğrenci velileri de bu manzaradan oldukça memnun olduklarını, yapılan bu davranışla öğrencilerin derslere daha iyi motive olacaklarını söyledi.

Sabah saatlerinde okula gelen Zeynep İclal Aliağaoğlu, okul müdürü ve arkadaşlarının bu örnek davranışı karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini söyleyerek çok mutlu olduğunu ve hepsine teşekkür ettiğini söyledi.

Öğrencilerden Meryem Çaltu; “sabahleyin arkadaşlarımın bana günaydın demesi çok güzel bir duygu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Nurettin Kaden öğrencinin kendini değerli hissetmesi anlamında böyle bir etkinlik yaptıklarını söyledi.

‘Öğrencinin mutlu olması başarısına etki edecektir’

Nurettin Kaden şunları dedi:

“Öğrencilerimizin kendini çok değerli hissetmesi anlamında kırmızı halı etkinliği oluştu kafamda ve bunu hemen okulumda uygulamak istedim. Bu etkinliği haftanın belirli bir gününde yapacağız. Çocuklarımıza sürpriz olsun diye o gün kırmızı halıda yürüterek, şekerleme ve kolonyasını ikram edeceğiz. Bir öğrencinin mutlu olması onun başarısına etki edecektir. Net olarak buna inanmış bulunmaktayım.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
TemaFabrika