Dolar : Alış : 5.9371 / Satış : 5.9478
Euro : Alış : 6.5471 / Satış : 6.5589
HAVA DURUMU
hava durumu

Sirnak9°CParçalı Bulutlu

- CUDİ'NİN SESİ HABER SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

SON DAKİKA

Silopi’de ‘Bir Bilim İnsanı Olsam’ adlı söyleşi düzenlendi

05 Aralık 2019 - 131 kez okunmuş
Ana Sayfa » Bölge Haberleri»Silopi’de ‘Bir Bilim İnsanı Olsam’ adlı söyleşi düzenlendi
Silopi’de ‘Bir Bilim İnsanı Olsam’ adlı söyleşi düzenlendi

Silopi İmam Hatip Ortaokulu tarafından ‘Bir Bilim İnsanı Olsam’ adlı söyleşi düzenlendi.

Silopi Koç İlk Okulu Konferans salonun da düzenlenen ‘Bir Bilim İnsanı Olsam’ adlı söyleşiye Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin, EĞİTİM BİR SEN Silopi İlçe Başkanı Bilal Aksoy, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Selahattin Dizlek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin programda öğrencilerle buluşup sorularını cevapladı. Bilim adamlarının örnek teşkil eden hayatlarını öğrencilere anlatan İdin, TÜBİTAK’ın bilimsel faaliyetleri tanıtmak ve sevdirmek adına yayınladığı dergi ve yayın faaliyetlerini tanıttı.

Program öğrencilerin soruları ile son buldu.

Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin’e program sonrasın da plaket takdim etti.

Konu ile ilgili açıklama da bulunan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Selahattin Dizlek TUBİTAK bilim genel merkezine başvuru yaptıklarını ve bu kapsam da söyleşi düzenlediklerini söyledi. Öğrencilerin hem bilimsel, hem de akademik anlam da katkı sağlayacağını ifade eden Dizlek, TUBİTAK Bilim Merkezleri Sorumlusu Doktor Şahin İdin’e teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
TemaFabrika