Dolar : Alış : 6.0581 / Satış : 6.0690
Euro : Alış : 6.5428 / Satış : 6.5546
HAVA DURUMU
hava durumu

Sirnak11°CYağışlı

- CUDİ'NİN SESİ HABER SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

SON DAKİKA

Şırnak’ta Umre Ödüllü Siyer Sınavı yapıldı

02 Şubat 2020 - 94 kez okunmuş
Ana Sayfa » Bölge Haberleri»Şırnak’ta Umre Ödüllü Siyer Sınavı yapıldı
Şırnak’ta Umre Ödüllü Siyer Sınavı yapıldı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Türkiye geneli düzenlenen Siyer Sınavı’na Şırnak’ta 7 bin 440 kişinin başvuru yaptığı sınava yoğun katılım gerçekleşti.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından ülke genelinde ‘O’nu Oku O’nu Yaşa’ temalı yapılan sınava Şırnaklılar yoğun ilgi gösterdi. Şırnak il ve ilçelerinin tamamında 7 bin 440 öğrenci başvuru yaptığı sınava, öğrencilerin yanı sıra velilerde okul bahçesinde heyecanla sınavın bitmesini bekledi.

Sınava katılımın oldukça fazla olduğunu belirten Peygamber Sevdalıları Vakfı Şırnak Koordinatörü Kadri Özalp, siyer sınavının kaybedenin olmadığı ve aksine herkesin kazandığı bir sınav olduğunu belirterek; ”

“Şırnak il merkezi, Cizre, Silopi, İdil, Güçlükonak ve Uludere de toplamında 7 bin 440 öğrenci başvurdu ve yoğun katılım gerçekleşti. İnsanlar Peygamber Efendimizin hayatını okuyarak O’nu tanıyorlar. O’nun ahlakı, dürüstlüğü, doğruluğu hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Az önce velilerle, aileler ile görüştük. Öğrencilerin yanı sıra aileler de gayet heyecanlı olduklarını söyledi. Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak her yıl düzenliyoruz bu sınavı. Katkılarından dolayı ilgili kurumlara, gönüllü gözetmenlik yapan arkadaşlara ve öğrenci velilerine teşekkür ediyoruz.”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
TemaFabrika